Kategori Arşivi: Basın Açıklamaları

İslâm’i ilimler fakültesine ziyaret

KUR’AN EVİ DERNEĞİNDEN İSLÂMİ İLİMLER FAKÜLTESİNE ZİYARET Kur’an Evi Derneği Başkanı Savaş Ören, Başkan Yardımcısı Mehmet Torun ve yanında bir heyetle Niğde Üniversitesi İslâmi İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyit Avcı’yı ziyaret ettiler.

Devamını oku »

Kömür ve battaniye yardımı

KUR’AN EVİ DERNEĞİ VE YARDIMELİ DERNEĞİ Kur’an Evi Derneğimiz aracılığıyla, Merkezi İstanbul’da bulunan Yardımeli Derneği ile ortaklaşa yürüttüğümüz Niğde ve Bor ilçemizde ihtiyaç sahiplerine “kardeşlerimiz üşümesin”  projesi kapsamında 120 torba kömür ve battaniye ulaştırıldı.

Devamını oku »

Konu: kadın, basın açıklaması,

https://www.youtube.com/watch?v=1W-W88W6zhU

Savaş ören, “Nebi ve Rasul” konulu basın açıklaması

https://www.youtube.com/watch?v=bfatjNNK_nE

Nebi, Rasul konulu basın toplantısı

DİNİN GEREĞİ DİYE BİLDİĞİMİZ BİRÇOK ŞEY KUR’AN’LA ÇELİŞİYOR Kur’an Evi Derneği başkanı Savaş Ören dernek binasında bir basın toplantısı yaptı. Basın toplantısında Ören, derneğin faaliyetleri ve dernek yayınlarından çıkan “Nebi/Rasul-Nebüvvet” kitabının ilahıyat alanında çok önemli olan bir boşluğu dolduracağını ifade etti.

Devamını oku »

Din Öğretimi

NİĞDE KUR’AN EVİ DERNEĞİ “BASIN BİLDİRİSİ” 15/03/2012 4+4+4 Değerli basın mensupları, eğitimin 4+4+4 olarak yeniden düzenlenmesi arifesinde, “Kur’an Evi” derneği olarak, konuyla ilgili görüşlerimizi, aynı zamanda da eğitimin bir parçası olan “din öğretimi” konusundaki görüşlerimizi, kamuoyuyla paylaşmak üzere burada bulunuyoruz. 

Devamını oku »

2015-2016 Eğitim Yılı Dolayısıyla İlgili Basın Açıklaması

KUR’AN EVİ DERNEĞİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILIYLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI Yeni eğitim öğretim yılı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler ile üniversiteye yeni kayıt olan ve devam eden öğrenciler ve yakınları için bir telaşla beraber, bir heyecan ve ilerisine dönük bir umut ve beklentidir.

Devamını oku »

Bayram mesajı

  NİĞDE KUR’AN EVİ DERNEĞİ  BAYRAM MESAJI           Allah, insanı tür anlamında, diğer varlıklardan1  sonra belirli bir amaca2 ve gayeye yönelik, yerde ve göklerde olan şeyleri emrine boyun büker  bir halde3 sorumluluk sahibi4 bir varlık olarak yaratmıştır.

Devamını oku »

Din öğretimi

  DİN ÖĞRETİMİ Değerli basın mensupları, Parlamentomuzun kararıyla örgün eğitimde seçmeli dersler arasında yer alan “Kur’an-ı Kerim, Siyer ve Temel Dini Bilgiler dersi” ile ilgili “Kur’an Evi” derneği olarak görüşlerimizi, konuyla ilgili yapılması gerekenleri kamuoyuyla paylaşmak üzere bir aradayız.

Devamını oku »

2014 Öğretim yılı basın açıklaması

KUR’AN EVİ DERNEĞİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILIYLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI Eylül Ayı, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler ile üniversiteye yeni kayıt olan ve devam eden öğrenciler ve yakınları için tatlı bir telaşla beraber, yeni bir heyecan ve ilerisine dönük bir umut ve beklentidir.

Devamını oku »

Eski yazılar «