Kategori Arşivi: Konferanslarımızla ilgili

“İnsan ve Din” konferans konuşması

KONFERANS KONUŞMASI {Kur’an Evi Derneği Tarafından Düzenlenen Konferansta Savaş Ören’in Yaptığı Konuşma 11.4.2015, Bor Kültür Merkezi} Essalamü Aleyküm Ve Rahmetullâhi ve Berakâtüh. Eûzü Billâhimine’ş-Şeytâni’r-Racim Bismillâhirrahmânirrahîm Hamd Alemlerin / tüm varlıkların sahibi Allah’a’dır. Salat, Selam Adem A.S. dan Muhammet A.S. a kadar, Kur’an’da ismi geçen ve geçmeyen tüm nebilere ve onlara tabi olanların üzerine olsun.

Devamını oku »

Fotoğraf

İslâm’da yönetim anlayışı

nigdede_islamda_yonetim_anlayisi_konferansi_yapildi_h2828

Niğde’de İslam’da Yönetim Anlayışı Konferansı Yapıldı Niğde Kuran Evi Derneği tarafından ‘İslam’da Yönetim Anlayışı’ konulu konferans düzenlendi.

Devamını oku »

Kur’an’ı Anlama Usulü – Yrd.Doç.Dr. Fatih Orum

Konferansı İzlemek İçin Tıklayınız.. Konferansı Video Olarak indirin.. Konferansı Mp3 olarak İndirin.      

Prof. Dr. M. Zeki Duman Konferansı

İSLAM’DA “İNSAN”, ERKEK VEYA KADIN OLMAKTAN   ÖNDEGELİR                                                                                                                                                            Prof. Dr. M. Zeki Duman*[1] ÖNSÖZ                                                                                          Modernizmin de etkisiyle Türk medyasında, – yayınlara bakıldığında denilebilir ki İslam aleminde – XIX. Asrın başından beri en çok tartışılan konuların başında “Kadın Sorunları” gelmektedir. Bu bir yönüyle de iyi olmuştur. Çünkü genelde kadın, tarih boyunca ve hemen hemen tüm toplumlarda …

Devamını oku »

Basın Bildirisi 27.04.2012

   “KUR’AN SÜNNET BÜTÜNLÜĞÜ” “Kur’an Evi Derneği” tarafından organize edilen ve konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi İslâm Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda da Süleymaniye Vakfı başkanı olan Prof.Dr. Abdülaziz Bayındır “KUR’AN SÜNNET BÜTÜNLÜĞÜ” konferansını ilimiz kültür merkezinde 29.04.2012 Pazar günü saat 20.00’de verecek ve konferans sonrası kitaplarını imzalayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kur’an Evi Derneğinden Konferans

1233

Kur’an Evi Derneğinden Konferans Niğde Kur’an Evi Derneği tarafından “Kur’an Sünnet Bütünlüğü ” konulu konferans düzenlendi. 2012-05-01, 09:54:22   Kur’an Evinden Konferans

Devamını oku »