Kategori Arşivi: Genel

Kur’an’dan hatırlatma

KUR’AN’DAN HATIRLATMA İnandığımızı söylemek yerine Kur’an’ın ne dediğini anlayarak onun dediği istikamete yönelmek hidayettir/kurtuluştur. Şeytan bizi, Kur’an adına oluşturulan dindarlığımızla yanıltmasın. Pişmanlığın hiçbir anlamının olmadığını iyi bilinmelidir.

Devamını oku »

Kur’an’i sorumluluk

KUR’AN’İ SORUMLULUK Kur’an’ın mesajı/çağrısı bireysel/kişisel odaklı olup önce kişiyi inşayı hedefler. Daha doğrusu onu cennete varis kılmak ister.

Devamını oku »

Dua etmeyi Kur’an’dan öğrenmeliyiz

1-Bismillêhirrahmênirrahîm (İyiliği sonsuz ikramı bol Allah’ın adıyla).

Devamını oku »

Okumak ve anlamak

OKUMAK ve ANLAMAK “Kur’ân” kelimesi, etimolojik olarak özünde “anlamayı” içerir.

Devamını oku »

Mesih-Mehdi inanışı, Hz. İsa’nın dönüşü ve Deccal

MESİH-MEHDİ İNANIŞI, HZ. İSA’NIN DÖNÜŞÜ ve DECCAL!!! Mesih ve mehdilerin hiç eksik olmadığı, hatta günümüzde erken kalkanın kendini mehdi ilan ettiğinden hareketle, böylesine komplike bir konuda ana hatlarıyla bir araştırma yaparak dikkatlerinize sunmak istedim.

Devamını oku »

Kur’an dili gerçekten arapça mı?

KURÂN’IN DİLİ GERÇEKTEN ARAPÇA MIDIR?             Vahyin son sürümü olan Kurân’ın dilinin Arapça olduğu, Arapça’nın ise kutsal bir dil olduğu, ilk insanın bile Arapça konuştuğu, kabirdeki sorgu-suâl dilinin Arapça olduğundan tutun da cennette dâhi Arapça konuşulacağına dair târihî mâlûmatın sorgulanamaz îtikâdî kabullerimiz hâline geldiği göz önüne alındığında yukarıdaki soruyu anlamsız hatta tehlikeli bile görmek mümkündür!

Devamını oku »

Nübüvvet (Peygamberlik), Nebi/Rasul

NÜBÜVVET (PEYGAMBERLİK) NEBİ/RASUL Her şeyimizi Allah’a borçluyuz. Buna karşılık onun bizden istediği kendisine kulluktur. Yani Allah’a iman, O’nu tanıma, O’na boyun eğme, O’ndan başka ilah kabul etmemedir. Bu anlamda hiçbir nebi/rasul, insanları kendine kul köle olmaya değil, “Rabbe”kul olmaya çağırmıştır.

Devamını oku »

Allah’ın varlığına delil

ALLAH’IN VARLIĞINA DELİL Allah varlığı konusunda dikkatlerimizi üç yere çekmektedir;

Devamını oku »

Basın Bildirisi 27.04.2012

   “KUR’AN SÜNNET BÜTÜNLÜĞÜ” “Kur’an Evi Derneği” tarafından organize edilen ve konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi İslâm Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda da Süleymaniye Vakfı başkanı olan Prof.Dr. Abdülaziz Bayındır “KUR’AN SÜNNET BÜTÜNLÜĞÜ” konferansını ilimiz kültür merkezinde 29.04.2012 Pazar günü saat 20.00’de verecek ve konferans sonrası kitaplarını imzalayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.